Malarstwo


Twoja przestrzeń a moja pasja.
O artyście

Magdalena Sienkiewicz. Jestem absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tytuł magistra sztuki z wyróżnieniem uzyskałam w 2011 roku w pracowniach malarstwa profesora Zygmunta Drońskiego oraz fotografii profesora Janusza Połoma. Szerokie spektrum swojej działalności opieram na wiedzy, doświadczeniu zawodowym oraz twórczym. Realizuję się w wielu dziedzinach, których wachlarz możliwości wynika z moich artystycznych zamiłowań oraz pasji.

Wystawy

2012 r. "Mistrz i uczeń" Galeria Zamkowa w Reszlu, Reszel. Wystawa zbiorowa studentów i profesorów Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie.

2012 r. "Targi Sztuki Młodej" Galeria BWA w Olsztynie. Wystawa zbiorowa młodych, olsztyńskich artystów.

2009 r. "Młodzi artyści w olsztyńskiej sztuce" Halo Galeria MOK Olsztyn. Wystawa zbiorowa Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie.

2008 r. Spichlerz MOK Olsztyn Wystawa malarstwa studentów Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie.

2007 r. "Czarno białe światy" Galeria Gietrzwałd, Dom Kultury w Gietrzwałdzie. Wystawa zbiorowa studentów Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie.

Publikacje: 2011 "Frieda Strohmberg - malarka olsztyńska" w: "Artyści olsztyńscy: prace dyplomowe studentów Instytutu Sztuk Pięknych" pod red. Grażyny Kobrzenieckiej-Sikorskiej, UWM Olsztyn, ISBN 8392614240

Oferta

Malarstwo to wyjątkowa dziedzina ludzkiej twórczości. Jest oddechem artysty, subiektywnym spojrzeniem, plątaniną myśli, idei, emocji, niuansów barwnych odbijających się na płótnie. Przemyślenia na temat różnorodności emocji, uczuć, sposobów postrzegania, historii sztuki, fotografii, badania ludzkiej twarzy wiele lat temu wzbudziły we mnie chęć zmierzenia się z nimi na polu artystycznym i z nimi powiązania swojej twórczej edukacji oraz drogi na przyszłość. To, co pociąga mnie najbardziej to unikatowy sposób zobrazowania za pośrednictwem barw i ruchów pędzla trudnych do uchwycenia, ulotnych momentów życia, a także emocji. Realizuję się we współczesnych nurtach malarstwa figuratywnego, malarstwie abstrakcyjnym, w malarstwie historycznym, kopiowaniu dzieł, a także w rysunku oraz artystycznym malowaniu ścian. Tworzę także portrety ze zdjęć w różnych technikach. Zrealizuję każde zamówienie, dopasuję je do osobowości Klienta, przestrzeni oraz oświetlenia, tak, aby formą i kolorystyką współgrało oraz dopełniało wnętrze. Jeśli Klient nie jest pewien swoich oczekiwań, analizuję jego indywidualne upodobania, styl oraz charakter pomieszczeń, ich funkcjonalność oraz przeznaczenie. Na tej podstawie przygotowuję projekty, dzięki którym Klient będzie mógł sprawdzić jak obraz prezentuje się w konkretnym miejscu, bezpośrednio na ścianie. Wszystkie projekty realizuję w uzgodnionych terminach zgodnie z potrzebami oraz gustami.


Nasi Klienci